Platforma Leonardo

Platforma LEONARDO została zaprojektowana w celu zaspokojenia specjalnych wymagań klientów branży budowlanej. Redukuje konieczność stosowania rusztowań i podnośników nożycowych. Koniec z drabinami i wysięgnikami. Teraz jeden pracownik może z łatwością bezpiecznie, szybko i wydajnie wykonywać swoją pracę.

FOLDER INFORMACYJNY

DANE TECHNICZNE

Mobilna

Na platformie LEONARDO użytkownik może bez trudu poruszać się po całym placu budowy – może przejeżdżać przez bramy, podjazdy oraz ciasne pomieszczenia. Wszystko to dzięki jej kompaktowym rozmiarom oraz możliwości pokonywania wzniesień o nachyleniu do 35%.

Stosunkowo niewielka waga 495 kg pozwala na dostarczenie jej windą nawet na najwyższe piętra budynków. Użytkownik nie musi opuszczać pojazdu podczas przejeżdżania przez standardowe bramy.

Bezpieczna

Podczas jazdy z maksymalnie wysuniętym masztem (4.9 m) oraz maksymalnym obciążeniem prędkość platformy zmniejsza się automatycznie. Koniec z wyczerpującym wspinaniem się i schodzeniem oraz przesuwaniem rusztowań. Udźwig do 180 kg pozwala załadować więcej towaru. Do standardowego wyposażenia należą wbudowane czujniki wstrząsów, światła ostrzegawcze i alarm dźwiękowy.

Trwała

Prosta, bezawaryjna i ekonomiczna platforma LEONARDO jest rezultatem 15 lat doświadczeń i udoskonaleń technicznych. Bezobsługowy maszt, starannie dobrane podzespoły oraz prosta konstrukcja redukują koszty utrzymania. Poza kontrolą poziomu elektrolitu w bateriach LEONARDO praktycznie nie wymaga serwisowania.

Urządzenie blokujące koła pozwala poruszać się w linii prostej do przodu i do tyłu podczas jazdy w wąskich korytarzach. Dwa wysuwane podesty pozwalają na wydłużenie platformy po obu stronach bez zmniejszenia jej udźwigu. Wahadłowe drzwi ze stali nierdzewnej oraz niski stopień ułatwiają wejście na platformę.

Naładowana bateria pozwala na wykonanie ok. 250 operacji podnoszenia i opuszczania: to wystarczająco długi cykl nawet w trakcie bardzo wyczerpującego dnia pracy. Duży wyświetlacz LCD na panelu sterowania wskazuje aktualny stan pracy pojazdu oraz umożliwia jego diagnostykę.

Wytrzymały kompaktowy joystick z ergonomicznie zaprojektowaną rączką oraz włącznikiem bezpieczeństwa umożliwia łatwą obsługę nawet w rękawicach!

W specjalnie zaprojektowanym podwoziu obniżono punkt ciężkości oraz wykonano otwory umożliwiające założenie lin  ułatwiających transport np. za pomocą dźwigu. Osłona wzmocniona włóknem szklanym jest wyjątkowo wytrzymała.

Szersze koła obniżają nacisk na podłoże oraz zwiększają stabilność w trudnych warunkach pracy.

Innowacyjny system podnoszenia masztu zaprojektowany przez BRAVI PLATFORMS i zastosowany we wszystkich modelach platform BRAVI spowodował radykalną zmianę w sektorze podnośników. Maszt wykonany ze specjalnego stopu aluminium jest praktycznie bezobsługowy. Koniec z konserwowaniem łańcuchów, żadnego smaru na maszcie. Wszystko po to, aby znacznie obniżyć koszty eksploatacji!

Teraz może pracować na zewnątrz!

Wybierając wersję LEONARDO Outdoor Edition możesz pracować na zewnątrz zwiększając tym samym możliwości wykorzystania platformy. Wersja LEONARDO Outdoor Edition przeznaczona do pracy na zewnątrz ma zwiększoną wagę do 555 kg.